В Україні розмитнити автівку на газу стане дешевше. Але експерти попереджають, що радіти поки рано, є свої нюанси. Подробиці – у сюжеті програми «Джедаі» на каналі 2+2.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно із законом № 3476, 3477: «До 1 січня 2026 року звільняються від податків на додану вартість операції з поставки нових транспортних засобів, оснащених двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стиснутому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі».
З першого погляду може здатися, що це перемога — дешеві машини на дешевому пальному. Та експерти куди обережніші.
«Наскільки поширений метан, ми можемо тільки здогадуватися. Я особисто знаю, що у 2012 році в Києві на карті-Google було чотири метанових заправки, — каже автоексперт.
Така непопулярність метанових станцій пояснюється ціновою політикою. Якщо за звичайний газ на заправках просять 15-16 гривень, то за метан 19-20 гривень. До того ж обладнання для таких машин удвічі дорожче.
Закон стосується лише нових машин, з уже встановленим обладнанням. Власникам завезених з-за кордону та переобладнаних в Україні автомобілів немає причин для радощів. Для них все залишається за старими правилами.
Переглянути сюжет можна за посиланням
Якщо ж говорити серйозно, чи вигідно купувати авто в Європі, а потім розмитнювати за новими правилами, то ні для кого не секрет, що в кінцевому підсумку, ви мало що зекономите. Вигідно лише тоді, коли автомобіль відносно новий (5-7) років.
Нагадаємо, журналісту порталу Знай.ua довелося пройти процедуру розмитнення. Крім чималої суми потрібно також запастися терпінням.
Як повідомляв портал Знай.ua кандидат в президенти, шоумен Володимир Зеленський свого часу був учасником "Форту Буаяр".
Також Знай.ua писав, українці практично за копійки готові віддати авто з єврономерами.