Ніжинські огірки, відомі на всю Україну, зникають. Про це повідомив журналіст Костянтин Грубич у сюжеті- розслідуванні для "ТСН Тиждень".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«… про порятунок бренду знаменитих огірків "Ніжинський місцевий". Ніколи про це не задумувався, але вже 35 років, як знаменитий сорт майже загинув, і лише звитяга купки науковців-ентузіастів порятувала для України справжній ніжинський огірок. А у банках під цією назвою нам продавали теж огірки, вирощені на ніжинських землях, тільки сорти імпортні. Вони більш витривалі і урожайні, але не свої, не рідні», - розповідає автор розслідування.
Історики підтверджують, що ніжинські огірки – це бренд, це візитівка краю.
«В радянські часи навіть існувала так звана ніжинська огіркова зона, де забороняли саджати інші сорти», - говорить краєзнавець з Ніжина.
Люди на базарі розповіли Грубичу, що ніжинські огірки «не родять» на їхніх городах, а родять лише голландські сорти. Лише в кількох людей йому вдалося знайти огірки, як вони стверджували, ніжинського сорту.
«Огірка, що був раніше, вже немає. Перевелися», - скаржаться старожили.
«Давайте розкажу, чому зникає Ніжинський огірок. Це пов'язано з закупівельною діяльністю саме Ніжинського консервного заводу, як не дивно. Гурки для них вирощує вся округа, навіть в сусідньому Борзнянському районі. Спочатку селянам зі знижкою продають насіння (те саме 'голландське'). Бо ніжинським технологам з цим сортом працювати зручніше, ніж з класичним ніжинським огірком. В липні іде здача вирощеної продукції. Приймають огірки строго визначеного розміру і форми (мімікрія під ніжинський сорт). Така система задіяна досить давно. Точно не скажу, може років 15. Тому зовсім не дивно, що пам'ятник ніжинському гурку є, а місця на грядках і в теплицях нема», - говорять місцеві мешканці в коментарях до відео.
Нагадаємо, огірочки на салат і заготовити на зиму: як правильно поливати овоч, щоб урожай здивував всіх. Правила успішного вирощування огірків.
Також " Знай.ua " писав, черви будуть тікати з малини як ошпарені: диво-засіб для порятунку ягід. Засіб для порятунку врожаю малини від шкідників.