У вересні жінкам, які виховують дітей самі, обіцяють виплатити допомогу за три літні місяці. Пише Kharkiv Today.

Одинокі матері з Харківської області стали скаржитися на затримку виплат. У Департаменті соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації пояснили: це сталося у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів №632 від 22 липня "Деякі питання виплати державної соціальної допомоги". Для отримання допомоги з 1 липня — заяву і документи потрібно подати до кінця серпня, якщо програма буде доопрацьована в найближчі дні, реальні гроші зможуть отримати у вересні.

"Чому виникли затримки на сьогоднішній день - по-перше, постанова від 22 липня (опублікована 24 липня) застосовується з 1 липня. Нам довелося повернутися до 1 липня, переглянути всі справи за заявами, які були подані з 1 липня. Крім того, на сьогодні в повному обсязі ще немає доопрацювань програмного комплексу, в якому ми працюємо — АСОПД/КОМТЕХ, де відбувається формування електронної справи і призначення", — повідомила начальник управління соціальних гарантій Департаменту соціального захисту населення ХОДА Людмила Гончарова.

Програмістам Міністерства соціальної політики потрібно дописати зазначену програму з урахуванням зміненого законодавства. Якщо це зроблять швидко, одинокі матері отримають допомогу у вересні за три місяці - з липня по вересень.

"Програмісти інформаційно-обчислювального центру Міністерства соціальної політики зараз цим і займаються. Як тільки програму допишуть в повному обсязі і вона буде коректно використовуватися, ми зможемо зробити призначення посібників, зокрема і допомоги одиноким матерям. Нам Міністерство обіцяло надіслати доопрацювання програми, яка забезпечить обмін даними з податковою інспекцією та Пенсійним фондом до 10 серпня. Але сьогодні 12-е, поки цього доопрацювання немає. Якщо припустити, що в найближчі дні — один, два дні — це доопрацювання прийде і з урахуванням того, як відбувається замовлення грошей на фінансування, то реально гроші люди зможуть отримати в кращому випадку на початку вересня. Десь з другого тижня вересня. Це при найоптимістичніших прогнозах", - пояснила Гончарова.

Популярні новини зараз
Батьківська субота 25 березня: що потрібно обов'язково зробити і коли буде наступна нагода згадати родичів У Білорусі мають начати вибухати аеродроми: експерт радить дати зрозуміти Лукашенку ціну участі у війні Старих субсидій вже не буде: українцям показали, як зміниться допомога на оплату комуналки з 1 квітня Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців
Показати ще

Змін в постанові багато. Зокрема, тепер одиноким матерям не потрібно подавати довідки про доходи, інформація про які є в Податковій інспекції та Пенсійному фонді: їх органи соцзахисту отримають безпосередньо від цих структур.

"Після отримання останнього доопрацювання програми органи соцзахисту зможуть провести обмін даними з податковою інспекцією та Пенсійним фондом. Раніше такого не було, люди самі приносили нам довідки про доходи, якщо була в цьому необхідність. Це шлях до мінімізації кількості документів, які подає нам людина і до того, що органи соцзахисту самостійно отримують необхідну інформацію про доходи", — зазначила начальник управління соцгарантій.

Зміни торкнулися і самих доходів-періодів, за які обчислюються доходи, і їх складових. Якщо раніше брали період - шість місяців перед місяцем звернення, то тепер — два квартали перед місяцем, який передує місяцю звернення. Зарплату зараз вважають чисту, за мінусом податку з доходів фізичних осіб.

"Наприклад, якщо людина звертається в липні цього року, за старим законодавством, це був би період з січня по червень 2020 року, а за новим законодавством беруться доходи за четвертий квартал 2019 року і за перший квартал 2020 року. Плюс зарплата береться за мінусом податків. Раніше брався повний розмір нарахованої заробітної плати. Крім того, тепер в дохід будуть враховувати субсидію, яку отримують члени сім'ї одинокої матері", — говорить Гончарова.

А ось, наприклад якщо самотня мати живе з літніми батьками, один з яких отримує субсидію, в її дохід ця субсидія не увійде.

Тим часом враховувати в дохід почнуть грошові перекази з-за кордону, які самотня мати може отримувати від родичів, і "чорну" зарплату.

"Для нашого регіону це не дуже властиво, а для західних областей характерно, коли хтось із членів сім'ї працює за кордоном тривалий час і вони природно відправляють гроші сім'ї. Ще нововведення - беруться до уваги доходи, які людина просто декларує. Це, наприклад, тіньова зайнятість, коли людина неофіційно отримує заробітну плату, але він хоче вказати її в декларацію, щоб ці доходи враховувалися при розрахунку допомоги. Він декларує їх без підтвердження документального", - зазначила начальник управління.

Змінами до постанови ліквідували комісійні розгляду, де могли приймати рішення щодо окремих ситуацій.

"Комплексно підходи в призначенні допомоги особливо одиноким матерям і малозабезпеченим сім'ям змінилися в бік того, що якщо працездатні члени сім'ї не працюють, то право на допомогу немає. Раніше в деяких випадках можна було це розглянути на конфліктних комісіях. Зараз комісійних розглядів взагалі немає. Є чітко визначені норми - в яких випадках призначається, в яких немає. Але є перехідний період, куди потрапляють певні категорії, наприклад, багатодітні сім'ї або де є члени сім'ї з інвалідністю. Їм буде призначатися або на один шестимісячний період, за умови, що вони не працюють, або на два шестимісячні періоди в залежності від ситуації. Ця норма прописана з тією метою, щоб поступово людям дати зрозуміти зміни законодавства і вони змогли зробити певні кроки, щоб працевлаштуватися або стати в центр зайнятості і надалі скористатися можливістю отримання допомоги", — підкреслили в управлінні.

Скільки одиноких матерів вже звернулися за допомогою, яку призначатимуть з 1 липня, невідомо. У Департаменті такої статистики не ведуть. Станом на 30 червня в Харківській області допомогу на дітей отримували 23 618 одиноких матерів. Розмір допомоги - різний, залежить від віку дитини, на якого призначається, і середньомісячного доходу сім'ї.

Максимальні розміри допомоги на сьогодні:

* на дитину до 6 років - 1859 гривень;
• від 6 до 18 — 2318 гривень;
* від 18 до 23 років у тому випадку, якщо діти ще навчаються — 2197 гривень.

У департаменті соцзахисту населення просять одиноких матерів встигнути подати заяви і документи до кінця серпня.

"Вони повинні звернутися із заявами і деклараціями, щоб не втратити час. Це, як то кажуть, наша кухня - обробка цих справ. Ми зі свого боку максимально намагаємося обдзвонити всі сім'ї, які у нас раніше отримували такі допомоги до липня, і розповісти, що змінилося законодавство і що їм необхідно прийти зараз з новою заявою і документами", — зазначила Гончарова.

Раніше портал "Знай.ua" писав про те, що У Харкові затримали викрадача людей - його ловили всім Інтерполом

Також портал "Знай.ua" писав, що Запоріжанка попалася на ганебному занятті в магазині косметики-робила це двічі на день

Також портал "Знай.ua" писав, що Харків'янин повис на кондиціонері і ошелешив проханням - " Дайте покурити!"