Відповідно до рішення Міністерства юстиції, відтепер банки отримали дозвіл на автоматичне списання з рахунків українців боргів, якщо існує відповідна вимога з боку державних і приватних виконавців. Про всі тонкощі нововведення розповіли у виданні "Слово і діло".

Така процедура існувала і раніше, однак застосовувалася виключно до тих, хто заборгував за аліментами. Тепер же, з 6 липня, автоматичне списання стосуватиметься всіх боржників.

Зміни до правил були внесені Національним банком ще в лютому: банківські установи зобов'язали надавати інформацію на вимогу виконавця щодо реквізитів рахунків боржника та про суми, які на них зберігаються.

У Мініюсті зазначають, що така процедура має переваги, перш за все, для самого боржника: виконавцю, який знатиме, яка сума є на рахунку, не доведеться накладати арешт на весь рахунок.

Популярні новини зараз

Красень-психолог Роман Свечкоренко піде зі знайомства з "Холостячкою" Златою Огнєвіч: "Скасую будь-яку зустріч"

Оля Полякова сяде у суддівське крісло на "Танці з зірками" поряд з Владом Ямою: "Замість Кухар?"

Катя Осадча показала, як годує грудьми новонародженого сина: "Несамовито худла"

Як створити стильну ванну кімнату без дизайнера?

Показати ще

Щоб списання коштів відбулося, необхідне буде рішення суду. Спрощеною буде лише процедура списання.

Які борги списуватимуть автоматично:

  • житлово-комунальні послуги;
  • штрафи;
  • зарплати.

Клієнтів яких банків чекає автоматичне списання боргів:

  • ПриватБанк;
  • Monobank;
  • ТАСкомбанк;
  • Оксі Банк;
  • Банк Восток;
  • Індустріалбанк;
  • ПроКредит Банк.

У списку установ, які зараз тестують нову систему, ще 44 банківських установи.

Нагадаємо, раніше Курс долара в Україні в 2021 році: що передбачено держбюджетом. У Державному бюджеті на наступний рік передбачено, що в Україні в 2021 році курс долара буде на рівні 29,1 грн/$. Для розрахунку бюджетних показників законопроекту взято середньорічний прогнозний курс валюти.

Як повідомляє портал «Знай.uа» Яким буде курс долара в Україні вже цієї осені:"зрушиться з мертвої точки". "Головна причина зростання курсу-пік виплат за боргами, а значить високий попит на валюту з боку Мінфіну", – вважає член Економічного дискусійного клубу Олег пендзін.

Також «Знай.uа " писав, що Дорожче ніж євро: українцям показали реальні ціни долара на 2021 рік. Міжнародне агентство S&P Global Ratings зробило прогноз з приводу курсу долара в Україні на найближчі кілька місяців і навіть років. Вони вважають, що американська валюта незабаром буде коштувати дорожче Євро.