На Харківщині закрили більшість пляжів для відпочиваючих. У воді водойм і річок виявили небезпечні мікроорганізми. Вже п'ятий пляж потрапляє в»чорний список". Цього разу під заборону потрапило Печенізьке водозранилище.

Про це повідомляє обласний лабораторний центр та його тимчасовий керівник Олена Тараканова. Причиною закриття для відпочиваючих пляжів є високий вміст хвороботворних мікроорганізмів у воді. Особливу увагу в лабораторії приділяють лактозопозитивним кишковим паличкам. Серед заборонених водойм Безлюдівське водосховище. Також є ще чотири небезпечні водойми.

Тараканова розповіла, що не можна купатися в річці Сіверський Донець в районі Ізюма, в Краснограді на річці Берестовій, в селищі Печеніги у водосховищі і в ставці Комсомольський.

У лабораторному центрі розповіли, що вони з травня місяця беруть проби води і досліджують її на наявність кишкових паличок. У нормі кількість даних мікроорганізмів становить 5000 на 1 літр води. Нещодавно вони виявили перевищення рівня мікроорганізмів 6, 9 і навіть 24 і 70 тисяч паличок на літр води. У Печенізькому водосховищі виявили 21 тисячу паличок, що в 4 рази перевищує норму.

Популярні новини зараз
Путін може завдати ядерного удару: розвідка звітувала про можливі цілі Індія і Китай поставили путіну ультиматум щодо України: "Він це інтерпретував по-своєму" Лукашенко слідом за Путіним може почати мобілізацію: але у черговий раз задурять мозок Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Однак відпочиваючі продовжують купатися в цих та інших водоймах. Вони заявляють, що купалися і засмагали завжди тут, а про перевищення небезпечних бактерій у воді говорять щорічно.

Нагадавши, Знай писав, що на Харківщині військові висадилися в озеро прямо над головами відпочиваючих.

Також Знай повідомляв, що у Чернівцях пляжі закрили через невідповідність води санітарним нормам.

Нещодавно Знай передавав, що в Києві закрили столичні пляжі для відпочиваючих.