За словами експертів, в даний момент Україна може самостійно забезпечувати тільки дві третини своїх газових потреб. Через кілька років уряд планує наростити потужності видобутку, відкриваючи нові родовища. Дані дії необхідні для того, щоб задовольнити потреби населення, виробництва та досягти обіцяної енергонезалежності.

Українські журналісти вивчили, скільки газу видобували і споживали в Україні починаючи з 2000 року. Про це стало відомо завдяки інфографіці, а також даними порталу "Слово і Діло".

Інфографіка, скріншот: "Слово і Діло"
Інфографіка, скріншот: "Слово і Діло"

Є інформація, що в період з 2000 по 2012 роки Україна не могла перекрити свої потреби в газі виключно за рахунок власного видобутку. До 2006 року Україна наростила видобуток до 20,7 млрд кубометрів, при цьому споживши 73,9 млрд кубів (31,5 млрд – промисловість, 34,2 млрд – населення).

Виняток склав 2009 рік. Тоді рівень видобутку вітчизняного газу зріс до 21,3 млрд кубометрів, за рахунок цього можна було повністю перекрити потреби промисловості (в той рік підприємства використовували 17,2 млрд кубів). Для населення газу все одно б не вистачило, рівень споживання склав 28,9 млрд кубометрів.

Популярні новини зараз

Мільйонне місто завалило снігом посеред літа: природний катаклізм приголомшив світ

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Показати ще

видобуток газу
видобуток газу

У 2013-2014 роках українського газу теж би вистачило для потреб промисловості. У 2013 році видобуток склав 21,4 млрд кубометрів, а виробництва спожили 19,1 млрд кубів (населення – 27 млрд кубів). У 2014-му видобуток знизився до 20,5 млрд кубометрів, а промисловість використовувала 14,4 млрд кубометрів газу (населення-24,2 млрд кубів).

З 2015 року рівень видобутку вітчизняного газу та його споживання дозволяє покрити потребу або населення, або промисловості. Наприклад, у 2015-му було видобуто 19,9 млрд кубометрів газу. Рівень споживання промисловості склав 11,2 млрд кубометрів, а населення – 18,9 млрд.

У 2018 році видобуток вітчизняного газу зріс до 21 млрд кубометрів. На потреби промисловості використали 9,3 млрд кубометрів, населення – 15,4 млрд.

Минулого року Україна видобула 20,2 млрд кубометрів газу. Рівень споживання промисловості склав 9,1 млрд кубометрів, а населення-12,9 млрд кубометрів. Ще 15,9 млрд кубометрів газу Україні довелося імпортувати.

Раніше повідомляли, у Києві рекордно підскочили ціни на оренду житла: скільки доведеться викласти за квартиру в столиці.

Як повідомляв Знай.uа, цивільний шлюб або розпис в РАГСі: українцям описали "підводні камені" стосунків без печатки.

Знай.uа писав, українці вимагають від Зеленського знизити ціни на комуналку і паливо – "70% від зарплати".