Політичні та військові експерти обговорили шляхи реінтеграції окупованих Росією територій в Луганській та Донецькій областях та Кримського півострова. Круглий стіл пройшов в Харкові, а організатором виступила Громадська рада при Харківській ОДА.

Учасники говорили про те, як швидше повернути українські землі та яку політику має впроваджувати влада на уже звільнених територіях. На думку голови Громадської Ради при Харківській ОДА і керівника Харківського осередку Нацкорпусу Костянтина Немічева, найефективнішим шляхом повернення окупованих територій України є їх повна блокада.

Круглий стіл в Харкові
Круглий стіл в Харкові

«Багато людей в ОРДЛО або Криму мають бажання переїхати звідти, але не мають можливості, і держава не сприяє цьому. Кошти, які ми витрачаємо на пенсії для ОРДЛО, можна витрачати на переселенців, які бажають жити та працювати в Україні», – сказав Немічев.

Доцент Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України Олег Конотопцев, говорячи про світовий досвід реінтеграції окупованих територій, сказав, шо в Україні щодо ОРДЛО та Криму має бути чітка позиція – це не повстання, а міжнародна інтервенція.

Популярні новини зараз
Мешканці Лиману пообіцяли повернутися та залишили промовисте повідомлення для окупантів: "Пошкодуєте, що не здохли раніше" Олександр Еллерт розповів про вагітність Ксенії Мішиної: "Це приємний знак" Зірка "Дизель шоу" Вікторія Булітко показала безцінну працю українців для своїх захисників Українців попередили про нові правила перетину кордону: що змінилося
Показати ще

Перші кроки після повернення окупованих територій, від яких напряму залежить національна безпека країни, назвав керівник штабу Нацкорпусу Максим Жорін. Це встановлення управління військово-цивільних адміністрацій до завершення демілітаризації та українізації, а також покарання всіх, хто співпрацював з РФ, а саме ухвалення закону про колабораціонізм.

Круглий стіл в Харкові
Круглий стіл в Харкові

Крім цього, представник Нацкорпусу на звільнених територіях пропонує проводити особливу паспортну політику. «Якщо людина здає російський паспорт і не співпрацювала з незаконними збройними формуваннями чи адміністраціями, то вона залишиться з українським громадянством. Якщо ж людина не хоче здавати такий паспорт, то буде позбавлена українського громадянства».

Нагадаємо, що раніше Нацкорпус став ініціатором підготовки законопроекту про колабораціонізм, що був зареєстрований у Верховній Раді 24 лютого цього року.