В середньому українські пенсіонери стали "багатшими" на 185 гривень після індексації виплат, яку провели в березні. Однак це не останнє підвищення, яке відбудеться в 2021 році.

Так, виплати пенсіонерам будуть піднімати ще в квітні, липні і грудні, пише Сегодня.

Працюючим пенсіонерам, які працюють не менше 24 місяців з дня призначення пенсії, виплати вже перерахували у квітні.

В індивідуальному порядку автоматично, без звернення до органів Пенсфонду, збільшаться пенсії тим непрацюючим пенсіонерам, яким цього року виповниться 65 років. Якщо такий пенсіонер має трудовий стаж не менше 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, то його пенсія не може бути менше 2400 грн (40% мінімальної зарплати). У зв'язку з підвищенням з 1 грудня мінзарплати до 6500 грн його пенсія ще збільшиться на 200 грн – до 2600 грн.

Популярні новини зараз
Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс
Показати ще

З 1 липня планується підвищення прожиткового мінімуму (ПМ) для непрацездатних з 1769 грн до 1854 грн і збільшення мінімальної пенсії до 1854 грн. Відбудеться збільшення надбавок, підвищень до пенсії (надбавки за наднормативний стаж, надбавки та підвищення учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги тощо). Наприклад, доплата за кожен рік стажу понад 35 років (30 років для жінок) підвищиться на 85 копійок.

А пенсіонери віком 75-80 років, які мають трудовий стаж 25 років (для жінок 20 років) і більше, отримуватимуть пенсію не менше 2500 грн плюс щомісячну надбавку 400 грн, разом не менше 2900 грн. Всі перерахунки також зроблять автоматично. Зараз пенсіонери старше 80 років отримують щомісяця по 500 грн до пенсії незалежно від її розміру.

Ще одне підвищення з 1 грудня планується для непрацездатних-до 1934 грн (+80 грн). Мінпенсія з грудня не може бути менше 1934 грн, також перерахують всі перераховані вище надбавки. Зокрема, доплата за кожен рік стажу понад 35 років (30 років для жінок) збільшиться ще на 80 копійок. Наприклад, у пенсіонера з трудовим стажем 45 років пенсія в грудні стане більше на 16,5 грн в порівнянні з нинішньою.

Раніше повідомляли, дітям дали доступ до свідоцтв про шлюб батьків: Мін'юст пояснив, як його отримати.

Як повідомляв Знай.uа, українців змусять утримувати літніх батьків.

Знай.uа писав, клієнти "Укрпошти" годину чекали на вулиці, поки співробітники відпочивали: ось яка черга зібралася.