В Україні та в Києві починається активна підготовка до відзначення новорічних свят, головним атрибутом яких є традиційна ялинка.

Самовільна вирубка ялинок карається законом, фото: Київзеленбуд

Однак не всі українці купують зелені красуні на спеціальних ринках - є і такі, що самовільно рубають дерева у передноворічний період.

З метою попередження "чорних вирубок" хвойних "Київзеленбуд" розпочинає кампанію попередження самовільних порубок ялинок у передноворічний період.

Популярні новини зараз

Лобода вперше показала, як співає її донька: "Мам, це хітяра"

Найкращі анекдоти на суботу 7 грудня: і нехай увесь світ зачекає

Привітання з Днем ангела Катерини: листівки і вірші

Яке свято 7 грудня: чого не можна робити в цей день

Показати ще

Комунальники выдзначають, що рейди будуть проводити працівники державної екологічної інспекції та патрульної поліції. 

Крім того, для крадіїв хвойних красунь з парків та скверів Києва, комунальники підготували ще одне дієве покарання.

"Комунальники оброблятимуть дерева спецільними речовинами, які в теплому приміщенні "розкриватимуться" різким неприємним запахом, здатним зіпсувати свято будь-кому", - кажуть у Київзеленбуді.

Окрім того, озвучено покарання за кожен вид порушення.

- Розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконною вирубкою хвойних дерев в межах міста та інших населених пунктів, становить від 1152 до 1852 грн. Сума буде залежати від розміру незаконно зрубаного дерева.

- Порушники сплачують штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від 510-1020 грн, а посадові особи від 2550 до 5100 грн.

- Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від 17000 до 25500 грн або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.

- Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк від 3 до 5  років або позбавленням волі на той самий строк.

- У заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, караються штрафом від 25500 до 34000 грн або обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Нагадаємо, вже незабаром Дніпро накриє хвиля передноворічної метушні.

Як повідомляв портал Знай.ua , українці вже затамували подих в очікуванні святкування Нового року 2020 в серці столиці на Софійській площі.

Також портал Знай.ua писав, що астрологи прогнозують, що наступаючий Новий рік буде спокійним і без струсів практично для всіх знаків Зодіаку.